Mozaika OPUS VII

Mozaika z pravého mramoru

Příklad mramorové mozaiky z kolekce Casa Eleganza.

Co je to mozaika?

Mozaika (opus musivum) je plošná výzdoba, ornamentální nebo figurální, sestavená z drobných kostek, hranolků nebo kolíčků, kamenných, později skleněných, upevňovaných do měkké omítky nebo tmelu.

starověkém orientu a v antice (v Řecku od 6. století př. n. l., v Římě zejména ve 2. a 3. století) se užívalo kamenné mozaiky nejvíce k výzdobě podlah (např. v Pompejích), skleněné mozaikové kolíčky se vyráběly na benátském ostrově Torcellu už v 7. a 8. století. Monumentální sloh skleněné figurální mozaiky se vyhranil na stěnách a klenbách starokřesťanských bazilik a byzantských chrámů z 5. a 6. století. (zdroj: Wikipedia)

 

Každá mozaika z kolekce marmo & mosaico je dodávána na základě požadavků klienta tak, aby optimálně doplnila design daného prostoru.

Mramorové mozaiky Casa Eleganza nabízíme v předdefinovaných vzorech uvedených na těchto webových stránkách. Stejně tak ale dodáváme individuální řešení pro daný prostor - vzor mozaiky se může inspirovat např. ornamenty štukovaného stropu. Pro optimální design mozaiky je nutná osobní návštěva prostor.

Cena mozaiky se vzhledem k individuálním požadavkům klientů řídí konkrétními požadavky v závislosti na ploše, provedení a použitém materiálu.

CENA OBSAHUJE SLEVU 20% - 50%
Uvedná cena je včetně DPH a platí při vyzvednutí v našem obchodě. Zboží Vám rádi dodáme na jakoukoliv adresu v ČR, cenu za dopravu Vám rádi upřesníme na základě Vaší poptávky — vložte zboží, které se Vám líbí, do poptávkového košíku.